Skip to content

News

COVID test wil be made for all players on 18.09 according to the following schedule

Team
Country
Location
Time for test
Alkaloid
Macedonia
Hotel Drim
11:00
South Ural
Russia
Hotel Drim
11:00
SK Erste Bank Baden
Austria
Hotel Drim
11:00
MSK Centar
Macedonia
Hotel Drim
11:15
Monte-Carlo
Monaco
Hotel Drim
11:15
Tajfun – SK Ljubljana
Slovenia
Hotel Drim
11:15
GRECO – Kyiv Chess Federation
Ukraine
Hotel Drim
11:30
TeamCountryLocationTime for test
AlkaloidMacedoniaHotel Drim11:00
South UralRussiaHotel Drim11:00
SK Erste Bank BadenAustriaHotel Drim11:00
MSK CentarMacedoniaHotel Drim11:15
KumanovoMacedoniaHotel Drim11:15
Monte-CarloMonacoHotel Drim11:15
Tajfun – SK LjubljanaSloveniaHotel Drim11:15
GRECO – Kyiv Chess FederationUkraineHotel Drim11:30
TeamCountryLocationTime for test
St BenildusIrelandHotem Izgrev01 – 07:45
En PassantNetherlandsHotem Izgrev02 – 07:45
SV Raika Rapid FeffernitzAustriaHotem Izgrev03 – 08:00
Sussex MartletsEnglandHotem Izgrev04 – 08:00
Bærum SchakselskapNorwayHotem Izgrev05 – 08:15
DardaniaKosovoHotem Izgrev06 – 08:15
WASA SKSwedenHotem Izgrev07 – 08:30
Lunds AkademiskaSwedenHotem Izgrev08 – 08:30
Team Pelaro Alingsas SSSwedenHotem Izgrev08 – 08:30
NordkalottenDenmarkHotem Izgrev09 – 08:45
Andreu PaternaSpainHotem Izgrev10 – 08:45
GonzagaIrelandHotem Izgrev10 – 08:45
De Sprenger EchternachLuxembourgHotem Izgrev11 – 09:00
OrganisationECUHotem Izgrev11 – 09:00
DrejtesiaKosovoHotem Izgrev12 – 09:00
Zuid-LimburgNetherlandsHotem Izgrev13 – 09:15
VikingIcelandHotem Izgrev14 – 09:15
GostivarMacedoniaHotem Izgrev15 – 09:15
Gambit BonnevoieLuxembourgHotem Izgrev16 – 09:30
Skakfelag SelfossIcelandHotem Izgrev18 – 09:30
OrganisationECUHotem Izgrev18 – 09:30
ReykjavikIcelandHotem Izgrev19 – 09:45
Schachgesellschaft RiehenSwitzerlandHotem Izgrev20 – 09:45
ASNIERES Le Grand EchiquierFranceHotem Izgrev21 – 09:45
Gambit Asseco SeeMacedoniaHotem Izgrev22 – 10:00
Schachfreunde WirtzfeldBelgiumHotem Izgrev23 – 10:00
PerfectMoldovaHotem Izgrev24 – 10:15
PrilepMacedoniaHotem Izgrev25 – 10:15
KPRFRussiaHotem Izgrev26 – 10:30
Maribor PoligramSloveniaHotem Izgrev26 – 10:30
OrganisationECUHotem Izgrev26 – 10:30
KPRFRussiaHotem Izgrev27 – 10:30
Sloven RumaSerbiaHotem Izgrev28 – 10:45
OrganisationECUHotem Izgrev28 – 10:45
Mednyi VsadnikRussiaHotem Izgrev29 – 10:45
AlkaloidMacedoniaHotem Izgrev30 – 11:00
Stockholms SSSwedenHotem Izgrev31 – 11:00
Vugar GashimovAzerbaijanHotem Izgrev32 – 11:15
NoviborCzech RepublicHotem Izgrev33 – 11:15
Team XtraConDenmarkHotem Izgrev34 – 11:30
BEER SHEVAIsraelHotem Izgrev35 – 11:30
OrganisationECUHotem Izgrev35 – 11:30
C.A. Silla – The Origin of Modern Chess Valencia 1475SpainHotem Izgrev36 – 11:45
OrganisationECUHotem Izgrev37 – 11:45
Offerspill Chess ClubNorwayHotem Izgrev37 – 11:45